Děti i dospělé v letní sezóně přivítá muzeum strašidel a postav pověstí městečka Olešnice ve sklepeních u radnice. Po domluvě možnost dopravy mikrobusem pro 9 osob nebo autobusem. V místě konferenční sál s digitálním kinem. V rybnících v okolí je možnost rybolovu, okolní lesy lákají houbaře.

Turistické cíle - Hrady Pernštejn (19 km), Svojanov (15 km), zámky Lysice (17 km), Boskovice (21 km), Kunštát (10 km) a zříceniny. Paragliding a Westernová městečka, Přírodní a umělé vodní nádrže,

Zajímavá místa - historické královské město Polička (22 km) a židovské město se synagogou v Boskovicích (21 km), pivovar v Černé Hoře (22 km), pamětihodnosti a CHKO Moravský kras. Značené turistické stezky na rozhlednu Horní les u Rovečného (9 km), k přehradám Vír (11 km) a Křetínka (12 km).

Ski-areál - Areál modernizovaný v roce 2006. Sjezdovka upravovaná rolbou, běžkařské trasy strojově upravované, technické zázemí, občerstvení, kapacitní vleky, čipová odbavovací zařízení, večerní osvětlení a parkoviště u areálu.

Cykloturistika - pro podporu turistického ruchu byly v městečku vybudovány a turistům slouží cyklotrasy s dvěma vyhlídkovými věžemi. V letním období je k dispozici letní koupaliště s bazénem plněném pitnou vodou s čistírnou a službami občerstvení